MSC LODĚ NA NEZIDERSKÉM JEZEŘE U VÍDNĚ

LODĚ MSC DOPLULY AŽ DO VÍDNĚ

I nám se zdála tato informace neuvěřitelná.Nic méně doslova jsme zírali ,když při prvním dějství operety Noc v Benátkách vplula lod MSC přímo na jeviště největšího operního jeviště pod oblohou v národním parku Neziderského jezera.Mörbisch Lake Festival již od roku 1957 představuje celou škálu operet a muzikálů na unikátním jevišti přímo u Neziderského jezera.V souladu s nádhernou přírodní scenérii je národní park Neziderského jezera je největší operním  jevištěm  pod širým nebem na světě.  Mörbisch Festival  zavede návštěvníky do kouzelného světa operetních a muzikálových melodií.Noc v Benátkách.Hravost děje a barevnou atmosféru karnevalových Benátek, ve kterých se příběh plný milostných zápletek odehrává nadchne snad každého.

Děj se odehrává během jedné noci, v níž dojde k řadě milostných nedorozumění a záměn, to vše v exotickém prostředí vyšší společnosti, která se baví na karnevalu, plném masek, veselí a neočekávaných situací, do nichž se dostává mladá zamilovaná dvojice. Autor ale rozvernému příběhu přiřkl i šťastný konec. Premiéra se odehrála 3. října 1883 v Berlíně (Neues Friedrich Wilhelmstadisches Theater) a je jedinou Straussovou operetou, která měla premiéru mimo Vídeň. Autorem libreta je F. Zell a R. Genée, kteří se inspirovali příběhem J. Cormona. Současná verze operety se od té původní ovšem liší. Strauss po premiéře společně s libretisty do díla zasahoval a přepracovával je. Při vídeňské premiéře (9. října 1883, Theater an der Wien) slavil triumf. Tato opereta se stala jednou z nejúspěšnějších z jeho díla.

MSC je sponzorem právě této velmi významné kulturní akce a pokud zavítáte toto léto na festival,s lodí MSC se jistě setkáte-byt je to jen kulisa.Přesto ,že neumíte německy,vůbec to nevadí. Úžasná výprava,snad stovky komparsistů,tanečníků a herců,úžasné scény,technické zázemí a překvapení v závěru operety spojené s ohňostrojem.To opravdu čeká nejen na Vás,ale i na 6000 návštěvníků každého představení.To je totiž kapacita tohoto areálu a můžete si být jisti,že je zaplněna do posledního místa.

Děj Vás doslova vtáhne do Benátek na na plavby MSC tak úžasně,že poznáváte našeho kapitána lodi a dokážete si zcela jistě předststavit záplatku této operety na konkrétních plavbách s MSC Cruises,byt je děj o nějakých 100 let posun. Nic méně tyto životní situace se opakují a snad dědí z generace na generaci a tak tento příběh se může stát opravdovou realitou na které koli plavbě s MSC Cruices. 

P.Thomas Bohm-MSC Kreuzfahren-sponzor kulturní akce a náš hostitel

Chcete zavítat na tuto opetu,zde je odkaz:http://www.seefestspiele-moerbisch.at/programm/eine-nacht-in-venedig/infos-zum-stueck/

Přejeme Vám krásné léto z RIVIERA TOUR

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Pavel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>