MSC MERAVIGLIA VYPLOUVÁ NA VODU

V Saint-Nazaire je vše připraveno na proceduru vyplutí („float-out“) nejnovější lodi MSC Meraviglia. Uskuteční se necelý rok po zahájení její stavby loni v prosinci.

 

Celá operace bude zahájena dnes v 18:00, kdy voda z ústí řeky Loiry začne zaplňovat „suchý dok B“ (Forme B) loděnic STX-France ve francouzském Saint-Nazaire, kde byla v průběhu minulých měsíců loď zčásti postavena.

V sobotu v 3:45 bude následovat finální oznámení kapitána lodi, kterým se s velkou pravděpodobností stane veterán Guiliano Bossi. Ten spolu s Williamem Lebaronem povede vůbec první plavbu MSC Meraviglia ven z doku.

Ve 4:50 dosáhne voda v doku úrovně hladiny okolní řeky a velká vodotěsná vrata se začnou otevírat. Z místa své stavby loď začne vyplouvat kolem 5:45 a konečně kolem 10:00 zakotví ve vedlejším doku C (Bassin C), který bude až do konce stavby zaplněn vodou.  Tam budou pokračovat práce na vnitřním vybavení lodi.

Celý postup se skládá z 80 různých operací a byl velmi pečlivě naplánován a naprogramován. Loď stále postrádá jakýkoliv pohon, který proto nahradí 9 podpůrných lodí a 6 remorkérů, jež budou doprovázet loď při manévru.

Jak takové něco takového vypadá se můžete podívat na videu z vyplutí lodě MSC Divina: https://www.youtube.com/watch?v=NdArTzD9Vp4

 

 

Zdroj: MSC

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Pavel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>